سایت دانلود پایان نامه های رشته مدیریت

عنوان کامل پایان نامه :

 مطالعه تأثیر پیاده سازی مدل EFQM در عملکرد شرکت بهره برداری نفت و گاز

قسمتی از متن پایان نامه :

نحوه ارتباط بین مدیریت عملکرد و ارزیابی عملکرد

صاحب نظران مدیریت منابع انسانی در سال­های اخیر تدبیر مدیریت عملکرد را جانشین ارزیابی عملکرد نموده­اند که البته در درون فلسفه مدیریت عملکرد، ارزیابی عملکرد، تعیین اندازه شایستگی و لیاقت، قابلیت ارتقاع و ترفیع مقصود می­گردد.

ارزیابی عملکرد را می­توان به عنوان ارزیابی و درجه بندی رسمی کارکنان توسط مدیران معمولاً در یک جلسه بازنگری سالانه تعریف نمود. اما بایستی از مدیریت عملکرد متمایز گردد. زیرا که مدیریت عملکرد یک فرآیند وسیعنر، جامعتر و معمول مدیریتی می باشد که بر شفاف سازی انتظارات متقابل، تأثیر همایتی مدیران به عنوان مربی، نه داور، و نیز آینده تاکید دارد. در حال حاضر ارزیابی عملکرد دیگر اعتباری ندارد، زیرا که اغلب به عنوان یک نظام بسیار دیوان سالارانه بالا به پایین توسط واحد پرسنلی، نه مدیران صف اجرا شده می باشد. ارزیابی عملکرد اغلب گذشته نگر می باشد و بر اشتباهات انجام شده، به عوض در نظر داشتن نیاز­های توسعه­ای آینده تمرکز می­کند. طرح­های ارزیابی عملکرد به صورت جداگانه اجرا می­شوند، یعنی پیوند کم یا هیچ پیوندی بین آنها با نیاز­های کسب و کار هست مدیران صف اغلب طرح­های ارزیابی عملکرد را به دلیل نامرتبط و زمان بر بودن رد می­کنند. از طرف دیگر، کارکنان نیز از ماهیت کم ارزش ارزیابی­هایی که توسط مدیران فاقد مهارت انجام و صرفاً به پیشنهاد­های کلی ختم می­شوند، در عذاب هستند (آرمسترانگ م. , 2007: 24).

بعضی به اشتباه مدیریت عملکرد را با سنجش و ارزیابی عملکرد یکسان دانسته­اند بعضی دیگر هم تفاوت­ها و تشابهات این دو مقوله را گیج کننده می­دانند. سنجش عملکرد مقایسه سطوح واقعی با سطوح قبل از استقرار می باشد و انجام اصلاحاتی که با هدف خاص تعیین شده­اند. برای کسب بهترین نتایج از برنامه سنجش عملکرد لازم می باشد که با برنامه ریزی استراتژیک سازمان همسو  و مرتبط گردد. به گونه کل یک برنامه مدیریتی مبتنی بر عملکرد از معیار­های سنجش عملکرد بهره گیری می­کند تا نشان دهد که تا کنون چه اقداماتی ( در جهت اهداف استراتژیک سازمان) به انجام رسیده می باشد. به بیانی دیگر سنجش عملکرد را می­توان یکی از اجزای اساسی و ضروری نظام مدیریت مبتنی بر عملکرد دانست (افشار، جهانشاهی, 1385 : 22).

سوالات یا اهداف این پایان نامه :

اهداف پژوهش

1-5-1- هدف اصلی پژوهش

هدف اصلی پژوهش: مطالعه اندازه موفقیت مدل تعالی در بهبود عناصر تشکیل دهنده­ی این مدل در شرکت بهره­برداری نفت و گاز گچساران می­باشد.

1-5-2- اهداف فرعی

ارزیابی تاثیر پیاده سازی مدل EFQM بر بهبود نتایج کلیدی عملکرد در سازمان

شما می توانید مطالب مشابه این مطلب را با جستجو در همین سایت بخوانید

ارزیابی تاثیر پیاده سازی مدل EFQM بر بهبود نتایج کارکنان در شرکت نفت وگاز گچساران

ارزیابی تاثیر پیاده سازی مدل EFQM برمنجر به بهبو نتایج مشتری در شرکت نفت وگاز گچساران

ارزیابی تاثیر پیاده سازی مدل EFQM بربهبود نتایج جامعه در شرکت نفت وگاز گچساران

ارزیابی تاثیر پیاده سازی مدل EFQM بر بهبود فرایند­ها در شرکت نفت وگاز گچساران

ارزیابی تاثیر پیاده سازی مدل EFQM بر بهبود استراتژی و خط مشی در شرکت نفت وگاز گچساران

ارزیابی تاثیر پیاده سازی مدل EFQM بر بهبود کارکنان در شرکت نفت وگاز گچساران

ارزیابی تاثیر پیاده سازی مدل EFQM بر بهبود شرکای تجاری و منابع در شرکت نفت وگاز گچساران

ارزیابی تاثیر پیاده سازی مدل EFQM بر  بهبود رهبری در شرکت نفت وگاز گچساران

1-5-3- هدف کاربردی

هدف کابردی پژوهش خودارزیابی در شرکت نفت وگاز گچساران می­باشد.

لینک متن کامل پایان نامه رشته مدیریت با عنوان : مطالعه تأثیر پیاده سازی مدل EFQM در عملکرد شرکت بهره برداری نفت و گاز  با فرمت ورد