مطالعه توانمندی های گردشگری گل و گیاه و تاثیر آن بر جذب گردشگر در شرق استان گیلان

قسمتی از متن پایان نامه :

رالیسم

ریشه این واژه از رئل: real و به معنای واقع یا واقعیت می باشد معنای رالیسم در اصطلاحات فلسفی یعنی اصالت واقعیت خارجی و در این معنی رالیسم تنها پیش روی ایده الیسم که به معنای اصالت ذهن یا تصور می باشد قرار می گیرد.

از باورمندان این مکتب:

1-جرج برکلی Berkeley که یک اسقف انگلیسی می باشد و در سده هیجدهم میلادی می زیست. وی از پیروان حس و تجربه و از فلاسفه امپریست Empirist به شمار می اید. یعنی ریشه همه علوم را حس و تجربه می داند.

2-شوپنهاور: دانشمند نامدار المانی که در سده نوزدهم می زیست. وی برخلاف دکارت و پیروانش به معلومات ناشی از عقل معتقد نیست و منشا همه  تصورات و اغاز همه علوم را حس می داند.

یک رالیست می پذیرد که جهان خارج مستقل از ذهن می باشد. به بیانی دیگر جهان خارج هم در پیدایش و بقا و هم در کیفیت و دامنه ان هیچ به جهان ذهنی بشر وابسته نیست. انها هرگونه وابستگی جهان را به ذهن چه در پیدایش یا بقا چه در کیفیت یا دامنه نفی می کنند. چنانچه بشر از نظر تجربی و علمی دریافته که پیدایش ذهن-و بشر متفکر-در یک مرحله مشخص در طبیعت رخ داده و پس واقعیات فراوانی در جهان وجود داشته که درست به دلیل ان که پیدایش ذهن وجود داشته اند هیچ وابستگی به ذهن نمی توانند داشته باشند و از طرف دیگر باز تجربه به بشر نشان داده که هرگاه برای شناخت یا کشف واقعیتی به مطالعه پرداخته به همان نسبت که با ذهن باز و بدون پیش داوری قبلی با ان واقعیت رو به رو شده در شناخت و کشف ان موفق تر بوده می باشد.

از نظر رالیسم ذهن یک اینه ساده یا یک دوربین عکاسی نیست که از واقعیتها عینا تصویر بگیرد و همان را تحویل دهد. رالیست نمونه ها و افرادی از یک پدیده را تجربه می کند و تغییرات و روابط ویژه را که در پدیده‎های مشابه نظاره می کند تعمیم می دهد و قانون حاکم بر انها را کشف می کند.

  رالیسم یا واقع گرایی پذیرفتن عوامل حقیقی در واقعیات امور و کوشش در به کار بردن انها واقع گرا کسی می باشد که تا حد امکان عوامل حقیقی و واقعی را که در حوادث و امور دخیل هستند به حساب می اورد. واقع‎گرا به فردی گفته می گردد که انچه را می گوید انجام دهد. کوشش فرد واقع گرا بر این می باشد که خود را با واقعیات جهان و محیط و جامعه وفق دهد.

سوالات یا اهداف این پایان نامه :

پژوهش فوق پاسخگوی سوالات زیر خواهد بود:

– توانمندی های گردشگری گل و گیاه در توسعه گردشگری منطقه شرق گیلان کدامند؟

شما می توانید مطالب مشابه این مطلب را با جستجو در همین سایت بخوانید

– آیا امکانات موجود در منطقه شرق گیلان می تواند پاسخگوی نیازها و خواسته های گردشگران باشد؟

– آیا اطلاع رسانی مناسب در خصوص توانمندی های گردشگری گل و گیاه منطقه شرق گیلان می تواند در تغییر توجه گردشگران به ان منطقه موثر و کارا باشد

 دانلود متن کامل پایان نامه جغرافیا در لینک پایین صفحه