مطالعه توانمندی های گردشگری گل و گیاه و تاثیر آن بر جذب گردشگر در شرق استان گیلان

قسمتی از متن پایان نامه :

جاذبه های فرهنگی:

1-سایت های باستانی، تاریخی و فرهنگی: مکان های فرهنگی، تاریخی، باستانی شامل آثار ملی و فرهنگی، ابنیه تاریخی، مناطق، شهر ها و ساختمان های مذهبی مانند مکان هایی هستند که موجب جذب گردشگر می‎شوند.

2-الگوهای متمایز فرهنگی: الگوهای فرهنگی، سنت ها و شیوه زندگی مردم بومی که با گردشگران متفاوت می باشد برای بسیاری از آنها جالب به نظر می رسند. این الگوها ی فرهنگی شامل آداب و رسوم، لباس، تشریفات، سبک های زندگی و اعتقادات و اعمال مذهبی می گردد.

3- هنر ها و صنایع دستی: هنر هایی از قبیل رقص، موسیقی، تئاتر، نقاشی و مجسمه سازی مانند جاذبه هایی می باشد که می تواند جدابیت زیادی برای گردشگران ایجاد نماید. صنایع دستی یک ناحیه نیز می تواند یک جاذبه جالب برای گردشگر ها محسوب گردد و از طرف دیگر بعنوان یک منبع درآمد برای هنرمندان محلی به حساب آید.

4- فعالیت های اقتصادی جالب: یک نوع جالب از جاذبه های فرهنگی، مشهده، توصیف و گاهی وقات نمایش فعالیت های جالب اقتصادی می باشد.

شما می توانید مطالب مشابه این مطلب را با جستجو در همین سایت بخوانید

5-نواحی شهری جالب: نواحی شهری با سبک های متنوع معماری، ساختمان ها و بخش های تاریخی، مراکز شهری، فروشگاه ها، رستوران ها، پارک ها موجب جذب تعداد زیادی از گردشگران می گردد. در بعضی از شهرها سالن های بزرگ اپرا و سالن های بزرگ بازی، کنسرت و رقص جاذبه اصلی آنها به شمار می رود.

6- موزه ها و سایر تسهیلات فرهنگی: موزه ها بسته به ویژگی های فرهنگی و طبیعی یک ناحیه دارای انواع متفاوتی می باشند: باستان شناسی، تاریخی، معماری، مردم شناسی، تاریخ طبیعی، هنرها و صنایع دستی و علوم، فن آوری و صنعت.

7-جشنواره های فرهنگی: انواع گوناگونی از جشن های فرهنگی که مربوط به سنت های محلی و فرهنگی هستند. جاذبه ای مهم برای گردشگران می باشند. از مشهورترین نوع آنها می توان به جشن های مذهبی، جشن‎های موسیقی، جشن های هفتگی و جشن های هنری سالیانه تصریح نمود.

8-میهمان نوازی ساکنین محلی: دوستی و میهمان نوازی ساکنان محلی برای بسیاری از گردشگران بعنوان یک جاذبه اصلی مطرح می باشد.

سوالات یا اهداف این پایان نامه :

پژوهش فوق پاسخگوی سوالات زیر خواهد بود:

– توانمندی های گردشگری گل و گیاه در توسعه گردشگری منطقه شرق گیلان کدامند؟

– آیا امکانات موجود در منطقه شرق گیلان می تواند پاسخگوی نیازها و خواسته های گردشگران باشد؟

– آیا اطلاع رسانی مناسب در خصوص توانمندی های گردشگری گل و گیاه منطقه شرق گیلان می تواند در تغییر توجه گردشگران به ان منطقه موثر و کارا باشد

 دانلود متن کامل پایان نامه جغرافیا در لینک پایین صفحه