مطالعه توانمندی های گردشگری گل و گیاه و تاثیر آن بر جذب گردشگر در شرق استان گیلان

قسمتی از متن پایان نامه :

جاذبه های ویژه

1-پارک های موضوعی، پارک های سرگرمی و سیرک ها: پارک های موضوعی، پارک هایی هستند که به موضوع خاصی گرایش دارند مانند پارک های تاریخی.

2-خرید: فروشگاه های معروف بسیاری از گردشگران را به خود جدب می نمایند. مغازه های لباس فروشی، طلافروشی، سوغات، هنر ها و صنایع دستی و فروشگاه های معاف از عوارض گمرکی با عرضه مشروبات، توتون، جواهرات، عطر و اقلام الکترونیکی از این جمله بشمار می طریقه.

3-اجلاسیه ها، نشست ها و کنگره ها: نشست ها و اجلاسیه های داخلی و بین المللی امروزه در اکثر کشورها موجب جذب گردشگران، اقامت شبانه آنان، بازدید از مناطق دیگر و حتی خرید از محل می شوند.

4-رویداد های ویژه: رویداد های ویژه مانند مسابقات ورزشی و نمایشگاه ها می توانند در دوره های زمانی کوتاه جاذبه ای اصلی برای گردشگران محسوب شوند.

5-سرگرمی ها: سرگرمی ها طیف وسیعی را در بر می گیرند. کلوپ های شبانه، سالن های رقص و بعضی رستوران های خاص در مناطق گردشگری به ارائه خدمات و تسهیلات سرگرم کننده ای می پردازد که در نوع خود جالب توجه هستند و گاهی در این مکان ها به اجرای هنر های سنتی و معاصر پرداخته می گردد.

6-تفریح و ورزش: اغلب تسهیلات تفریحی آغاز برای بهره گیری مردم محلی تدارک دیده شده اند. اما می توان از آنها بعنوان جاذبه های گردشگری اولیه یا ثانویه برای گردشگران نیز بهره گیری نمود. زمین های گلف، مسابقات اسب سواری و. . . .

ج) جاذبه ها از دیدگاه اسواربروک

شما می توانید مطالب مشابه این مطلب را با جستجو در همین سایت بخوانید

اسواربروک جاذبه های گردشگری را به چهار گروه اصلی طبقه بندی نموده می باشد:

1-ویژگی های محیط طبیعی

2-ساختمان ها و سایت های بشر ساخت که آغاز به مقصود جذب گردشگر ساخته نشده اند اما امروز یک جاذبه گردشگری می باشند.

3-ساختمان ها و سایت های بشر ساخت که از آغاز به مقصود جذب بازدید کنندگان و با هدف تامین نیازهای آنان طراحی شده اند.

کلاوسون، گارتنر، گودفرای از دیگر صاحب نظرانی می باشند که جاذبه های گردشگری را از نقطه نظر خود تقسیم بندی و گونه نگاری کرده اند. (داغستانی، ۱۳۹۱، ۱۹ – ۶۱)

سوالات یا اهداف این پایان نامه :

پژوهش فوق پاسخگوی سوالات زیر خواهد بود:

– توانمندی های گردشگری گل و گیاه در توسعه گردشگری منطقه شرق گیلان کدامند؟

– آیا امکانات موجود در منطقه شرق گیلان می تواند پاسخگوی نیازها و خواسته های گردشگران باشد؟

– آیا اطلاع رسانی مناسب در خصوص توانمندی های گردشگری گل و گیاه منطقه شرق گیلان می تواند در تغییر توجه گردشگران به ان منطقه موثر و کارا باشد

 دانلود متن کامل پایان نامه جغرافیا در لینک پایین صفحه