عنوان کامل پایان نامه :

 مطالعه توانمندی های گردشگری گل و گیاه و تاثیر آن بر جذب گردشگر در شرق استان گیلان

قسمتی از متن پایان نامه :

گلخانه

– برای بدست اوردن محصول در تمامی طول سال از گلخانه ها بهره گیری می گردد. گلخانه ها بایستی به نحوی ساخته گردد که حداکثر نور خورشید را کسب کنن و نیز تنظیم عواملی زیرا درجه حرارت درجه رطوبت و تهویه در انها به اسانی امکان پذیر گردد.

  • محل گلخانه: گلخانه بایستی در نزدیکی بازار باشد چه حمل بعضی از محصولات گلخانه ای (گلهای گلدانی) به مناطق بعید مقرون به صرفه نیست همچنین در محلی احداث گردد که شرایط طبیعی برای کاشت محصولی که درنظر می باشد در انها پرورش یابد به بهترین وجه فراهم باشد. در ایران به دلیل اسمان روشن و افتاب زیاد کمبود نور مطرح نیست برعکس مساله گرمی هوا و شدت نور در فصل تابستان می باشد که کشت و کار در گلخانه ها را بدون کاهش درجه حرارت غیر ممکن می سازد. در محل گلخانه ها بایستی برق و اب فراهم باشد و به علاوه در فصل زمستان به اسانی سوخت گلخانه تامین گردد. موضوع کارگرانی که در گلخانه کار می‎کنند خود می تواند مشکل ببار اورد چه در مناطق بعید فراهم کردن کارگر به اسانی امکان پذیر نیست. زمانی که محل گلخانه مشخص گردید بایستی به عوامل دیگر اندیشید موضوع اب خاک باد و نور افتاب هریک بایستی به دقت مطالعه گردد. کمیت و کیفیت اب بسیار مطرح می باشد. (خلیقی احمد، ۱۳۸۴، ۵۴)

 

شما می توانید مطالب مشابه این مطلب را با جستجو در همین سایت بخوانید

سوالات یا اهداف این پایان نامه :

پژوهش فوق پاسخگوی سوالات زیر خواهد بود:

– توانمندی های گردشگری گل و گیاه در توسعه گردشگری منطقه شرق گیلان کدامند؟

– آیا امکانات موجود در منطقه شرق گیلان می تواند پاسخگوی نیازها و خواسته های گردشگران باشد؟

– آیا اطلاع رسانی مناسب در خصوص توانمندی های گردشگری گل و گیاه منطقه شرق گیلان می تواند در تغییر توجه گردشگران به ان منطقه موثر و کارا باشد

 دانلود متن کامل پایان نامه جغرافیا در لینک پایین صفحه