عنوان کامل پایان نامه :

 مطالعه جاذبه­های گردشگری دهستان های رودبار الموت غربی و تاثیر آن در گردشگری استان قزوین

قسمتی از متن پایان نامه :

اوان تنها از آّب چشمه­های زیرزمینی موجود در بستر دریاچه تغذیه می­گردد و بخش ناچیزی از آن هنگام بارندگی تامین می­گردد. غلیان دایمی آن باعث صافی و زلالی آّ ب دریاچه شده می باشد. عمیق­ترین بخش آن به عمق 5,7 متر می­باشد که در جنوب شرقی آن واقع شده می باشد. دریاچه اوان احتمالا 500 سال پیش بر اثر لغزش به وجود آمده  که این لغزش درحال حاضر غیرفعال می باشد.

شما می توانید مطالب مشابه این مطلب را با جستجو در همین سایت بخوانید

در رشته کوه البرز مانند سایر رشته کوه­های، اقلیم کوهستانی حاکم می باشد. از مشخصه­های اقلیم کوهستانی، یکی منابع آب و بارش­های زیاد می باشد. منطقه الموت به دلیل قرارگرفتن در میانه رشته کوه البرز از این آب و هوا برخوردار می باشد. بیشترین اندازه بارندگی استان قزوین به منطقه الموت تعلق دارد. حوضه آّبخیز الموت­رود بخشی از حوضه آبخیز رودخانه شاهرود می باشد . این حوضه بخش عمده­ای از سطح الموت را در بر گرفته می باشد. آب­های بخش رودبار الموت عبارتند از:

3-4-6-1- آب­های سطحی

منطقه الموت در حوضه آبریز دریای خزر واقع شده می باشد و به دلیل جایگاه کوهستانی­اش دارای چندین رودخانه می­باشد که مهمترین آنها الموت­رود و شاهرود می­باشند.

الف – الموت­رود: از شاخه های رودخانه شاهرود که در شمال شرق مرکز شهرستان قزوین جریان دارد، از کوه­های خاکین با ارتفاع 3806 متر، نرگس باارتفاع 3833 متر، ازاته با ارتفاع 3510 متر و سوته با ارتفاع 3522 متر واقع در 37 کیلومتری شرق و جنوب بخش معلم کلایه سرچشمه می­گیرد و آبادی­های اواتر، کالان، مواج کلایه، دوازده، نساء، خوبان، یارفی، هرانک، کافرکش، مدان، بوکان، مینودشت، محمودآباد، شریف آباد، شهرک، باغ کلایه، باغدشت، لامان و سلیمان آباد را مشروب ساخته در 500 متری شمال غربی روستای شیرکوه با رودخانه طالقان­رود به هم پیوسته و به رودخانه شاهرود می­ریزد این رودخانه در مسیر خود رودخانه­های کلنگه سر، زرسک رود، لات، آوه رود، و تاش رود، آتان رود، نینهرود، گزره لات، خرمرود، آفتابدرو تارو(اندج رود) را دریافت می­دارد. منبع تغذیه رودخانه نزولات جوی می باشد که درجهت شرق به غرب جریان دارد .طول آن 49 کیلومتر، شیب متوسط بستر آن 4 درصد و درمناطق بی کربناته در سازندهای سیلیکاته، سولفاته بی­کربناته، کلروره و تبخیری و شور جریان دارد(فرهنگ جغرافیایی رودهای کشور،1382: 107)

سوالات یا اهداف این پایان نامه :

– جاذبه­های گردشگری دهستان رودبار الموت غربی و تاثیر آن در گردشگری قزوین چیست؟

2- این منطقه چه نقاط ضعف، قوت، تهدیدات و فرصت­هایی برای توسعه گردشگری دارد؟

3- جاذبه­های گردشگری دهستان رودبار الموت چه نقشی را در توسعه روستایی دهستان دارد؟

 دانلود متن کامل پایان نامه جغرافیا در لینک پایین صفحه