مطالعه جاذبه­های گردشگری دهستان های رودبار الموت غربی و تاثیر آن در گردشگری استان قزوین

شما می توانید مطالب مشابه این مطلب را با جستجو در همین سایت بخوانید

قسمتی از متن پایان نامه :

رودخانه شاهرود: شاهرود از شاخه­های رودخانه سفیدرود می باشد که در الموت قزوین جریان دارد. این رودخانه از به هم پیوستن رودخانه­های الموت­رود و طالقان­رود در شمال­شرقی شهرستان قزوین تشکیل می­گردد و پس از گذشتن از آبادی­های مختلف رودبار الموت و رودبار شهرستان، با رودخانه قزل­اوزن  در دریاچه سد منجیل به­هم پیوسته و به رودخانه سفیدرود می­ریزد. این رودخانه در مسیر خود رودخانه­های زرآباد، محمدآباد، آبدره، سنگرود، دربند، خشکه رود، نینه رود و…..را دریافت می­کند. طول رودخانه 125 کیلومتر، شیب متوسط بستر آن کمتر از 1 درصد و در مناطق سولفاته، بی کربناته در سازندهای سیلیکاته، بی­کربناته کلسیک، سولفاته و کلروره تبخیری و شور جریان دارد(فرهنگ جغرافیایی رودهای کشور،1382: 145).

سایر رودخانه های همیشگی منطقه الموت نیز عبارتند از :

ج – تارو(اندج رود): تارو از کوه­های مارچم با ارتفاع 3684 متر و کوزه­میان با ارتفاع 3100 متر واقع در 15 کیلومتری شمال شرقی معلم­کلایه سرچشمه می­گیرد و بعد از گذشتن از آبادی­های اندج، کندان سر، ملاکلایه وصائین کلایه، به الموت­رود می­ریزد. طول آن 22 کیلومتر و شیب متوسط بستر آن 10 درصد می باشد(فرهنگ جغرافیایی رودهای کشور،1382: 116)

 ک-آتان­رود: از شاخه­های الموت­رود می باشد و از کوه  منارجم با ارتفاع 3684 متر و کوه سیالان با ارتفاع 4123 متر در 15 کیلومتری شمال شرقی معلم کلایه سرچشمه می­گیرد. طول آن 17 کیلومتر و شیب متوسط بستر آن 12 درصد می باشد(فرهنگ جغرافیایی رودهای کشور،1382:104).

 د- دینه­رود: از شاخه­های الموت­رود می باشد واز کوه های چهارده منار با ارتفاع 3941 متر، شاه­میر با ارتفاع 3745 متر وصات با ارتفاع 4003 متر در 15 کیلومتر ی شمال شرقی مرکز بخش طالقان ( شهرک ) سرچشمه می­گیرد. طول رودخانه 13 کیلومتر و شیب متوسط بستر آن 14 درصد می باشد(فرهنگ جغرافیایی رودهای کشور،1382: 134)

سوالات یا اهداف این پایان نامه :

– جاذبه­های گردشگری دهستان رودبار الموت غربی و تاثیر آن در گردشگری قزوین چیست؟

2- این منطقه چه نقاط ضعف، قوت، تهدیدات و فرصت­هایی برای توسعه گردشگری دارد؟

3- جاذبه­های گردشگری دهستان رودبار الموت چه نقشی را در توسعه روستایی دهستان دارد؟

 دانلود متن کامل پایان نامه جغرافیا در لینک پایین صفحه