سایت دانلود پایان نامه های رشته مدیریت

عنوان کامل پایان نامه :

 مطالعه تأثیر پیاده سازی مدل EFQM در عملکرد شرکت بهره برداری نفت و گاز

شما می توانید مطالب مشابه این مطلب را با جستجو در همین سایت بخوانید

قسمتی از متن پایان نامه :

) مدل­های ارزیابی عملکرد.

تاکنون مدل­ها و الگو­های مختلفی در خصوص ارزیابی عملکرد ارائه شده­اند که می­توان آنها را در 3 دسته بشرح زیر دسته بندی نمد.

  1. مدل­های مبتنی بر زمان و هزینه، از قبیل”نمودار نیمه عمر” و “اسکور” که تاکید بر ارزیابی­های حوزه مالی و فرآیند­های ساخت و تولید داشته و مبتنی بر کنترول زمان و هزینه صرف شده می­باشند.
  2. مدل­های برتری سازمانی و خود ارزیابی، از قبیل” جایزه دمینگ”، “جایزه ملی کیفیتبالدریج” و “تعالی سازمانی” که تاکید بر ارزیابی­های حوزه مدیرت و فرایند­های ساخت و تولید داشته و مبتنی بر ارتقاء کیفی فرآیند­ها و نتیجه گیری می­باشند.
  3. مدل­های یکپارچه، از قبیل “سیستم امارت”، “منشور عملکرد”، “پنج مارکتینگ”، ” مدیریت بر اساس هدف و نظام هوشین” و ” کارت امتیاز متوازن” که تاکید ارزیابی­های حوزه مدیریت، ،فرآیند­های ساخت و تولید، مالی و نیروی انسانی داشته و مبتنی بر اجرای استراتژیک می­باشند (کریمی, 1385).

جدول(2-1): انواع مدل­های ارزیابی عملکرد

حال به تبیین بعضی از این الگو­ها خواهیم پرداخت.

الگوی مدیریت کیفیت فراگیر(Total Quality Management): مدیریت کیفیت فراگیر(TQM) به عنوان یک توجه و فلسفه می باشد که بر اساس آن، مفهوم کیفیت و جلب رضایت مشتری در همه جای سازمان جاری می­گردد و با بهره گیری از تکنیک­های و ابزار­های آماری موارد را مورد تجزیه و تحلیل قرار می­دهد. مدیریت کیفیت فراگیر خواستار دگرگونی روشن مدیریت سنتی می باشد. این مدیریت در نظر دارد مسئولیت، اختیار و توان تصمیم گیری را در همه رده­ها و بخش­ها به وجود آورد. غربی­ها اعتقاد دارند، واژه کنترل از یک بار معنایی تلخ برخوردار می باشد، یادآور دیدگاه بازرسی انبوه می باشد که این طرز تفکر می­خواهد آن را حذف کند و همین گونه از آن مفهوم استنباط می­گردد که جنبه مثبتی ندارد، زیرا این مواظبت تنها شامل فرآورده نیست بلکه کارکنان را در بر می­گیرد. به همین دلیل غربی­ها بیشتر از واژه TQM بهره گیری می­کنند.

الگوی مدیریت بر مبنای هدف (Management by Objective): مقصود آن می باشد که سازمان با تمام موجودیت و توان عملیاتی خود کوشش می­کند به آن دست یابد، اهداف پیش از هر گونه اقدامی یابد به وضوح تعیین، تفهیم و اعلام گردد. اهداف یا هدایت کردن کوشش کارکنان به سمت یک نقطه معین جهت حرکت سازمان را مشخص می­کنند اگر اهداف سازمان، شفاف و قابل درک باشند، می­توان بر اسا آن استاندارد­های مشخصی را برای ارزیابی عملکرد سازمان وضع نمود. برای همین، اهداف را بایستی کمیت بندی نمود.

مدیریت بر اساس ارزش­ها(Management by Values): در مدیریت بر مبنای ارزش ها همه طرح ها، تصمیمات و عملیات در سازمان براساس ارزش ها هدایت و رهبری میشوند. در نظر داشتن این نکته ضروریست که این سازمان ها نیستند که مدیریت براساس ارزش ها را موثر می سازند بلکه این کار کارکنان می باشد که این تاثیر را ایجاد می کند. به بیانی دیگر دلیل اینکه مدیریت براساس ارزش ها موثر واقع گردد آن می باشد که تعیین ارزش ها و اقدام براساس آنها یک اقدام انسانی می باشد. اولین گام در به کارگیری مدیریت براساس ارزش ها در یک سازمان، پذیرش خالصانه فلسفه آن به وسیله عموم می باشد، کارکنان بایستی ایمان بیاورند که MBV از جالب ترین موضوعات برای سازمان و گروه­های سهامداران کلیدی در طی زمان می باشد.

سوالات یا اهداف این پایان نامه :

اهداف پژوهش

1-5-1- هدف اصلی پژوهش

هدف اصلی پژوهش: مطالعه اندازه موفقیت مدل تعالی در بهبود عناصر تشکیل دهنده­ی این مدل در شرکت بهره­برداری نفت و گاز گچساران می­باشد.

1-5-2- اهداف فرعی

ارزیابی تاثیر پیاده سازی مدل EFQM بر بهبود نتایج کلیدی عملکرد در سازمان

ارزیابی تاثیر پیاده سازی مدل EFQM بر بهبود نتایج کارکنان در شرکت نفت وگاز گچساران

ارزیابی تاثیر پیاده سازی مدل EFQM برمنجر به بهبو نتایج مشتری در شرکت نفت وگاز گچساران

ارزیابی تاثیر پیاده سازی مدل EFQM بربهبود نتایج جامعه در شرکت نفت وگاز گچساران

ارزیابی تاثیر پیاده سازی مدل EFQM بر بهبود فرایند­ها در شرکت نفت وگاز گچساران

ارزیابی تاثیر پیاده سازی مدل EFQM بر بهبود استراتژی و خط مشی در شرکت نفت وگاز گچساران

ارزیابی تاثیر پیاده سازی مدل EFQM بر بهبود کارکنان در شرکت نفت وگاز گچساران

ارزیابی تاثیر پیاده سازی مدل EFQM بر بهبود شرکای تجاری و منابع در شرکت نفت وگاز گچساران

ارزیابی تاثیر پیاده سازی مدل EFQM بر  بهبود رهبری در شرکت نفت وگاز گچساران

1-5-3- هدف کاربردی

هدف کابردی پژوهش خودارزیابی در شرکت نفت وگاز گچساران می­باشد.

لینک متن کامل پایان نامه رشته مدیریت با عنوان : مطالعه تأثیر پیاده سازی مدل EFQM در عملکرد شرکت بهره برداری نفت و گاز  با فرمت ورد